Jaké hodinky vůbec vybrat? Případně jak je vhodně nakombinovat s outfitem? Mnohdy to vypadá těžší, než to ve skutečnosti je. Postačí se zamyslet, co se k sobě stylem nebo barvou hodí. Důležitým prvkem může být například barva kovu, který se objevuje na hodinkách. Ten by měl ideálně korespondovat s dalšími prvky na oblečení, třeba na botách, přezce u opasku nebo s manžetovými knoflíčky.
Podobně je tomu ale i v případě řemínku hodinek, který by se měl řídit na základě dalších kožených prvků outfitu. Pánské hodinky s hnědým koženým řemínkem se budou skvěle doplňovat s hnědými koženými botami. Černý řemínek si zase bude spíše rozumět s černými koženými botami.
Boty laďte i co se týče stylu hodinek. K elegantní obuvi zvolte hodinky v elegantnějším provedení, zatímco k ležérní obuvi můžete zvolit třeba hodinky ve sportovním stylu, které budou s vaším zevnějškem lépe korespondovat.
Na které zápěstí hodinky umístit?
Většina z nás nosí hodinky na levé ruce. Některé zdroje ale uvádí, že hodinky by se měly vždy nosit na té méně dominantní ruce. Pokud se na to podíváme z praktického hlediska, má to svojí logiku. Hodinky se budou méně opotřebovat, nebudou vám tolik překážet při běžných činnostech a zároveň tím díky tomu prodloužíte i jejich životnost.
Řemínek hodinek by měl být navíc dostatečně volný, aby bylo možné se zápěstím volně pohybovat. Hodinky by zároveň neměly vykukovat, pokud je ruka volně svěšená. Objevit by se měly až v případě, kdy je paže jakoby ohnutá.
Nošení hodinek bylo dříve považováno za privilegium žen
Náramkové hodinky patří k tradičním doplňkům, které se nosí již od 18. století. Původně ovšem toto privilegium patřilo pouze ženám. Ani muži nebyli o hodinky ochuzeni, u nich se však jednalo o kapesní verzi. U mužů přechod na náramkové hodinky přišel v roce1893, kdy byly představeny první pánské náramkové hodinky.